wersja polskaenglish versiondeutsche version wersja polska

Proboszcz INFORMACJE DUSZPASTERSKIE KAZANIA INTENCJE MSZALNE OGŁOSZENIA PARAFIALNE GALERIA KONTAKT REGULAMIN CMENTARZA

KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI

Proboszcz

Ks. mgr – lic. Waldemar Ziembicki urodził 23 lipca 1972 roku w Wałbrzychu. Pochodzi z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Wałbrzych jest jego rodzinnym miastem, w którym nadal mieszka jego mama Janina. Tato Stefan zmarł nagle w przeddzień objęcia stanowiska wikariusza w Kłodzku.

W dzieciństwie i w latach młodzieńczych uczęszczał do szkoły podstawowej (nr 5 i nr 1) oraz liceum ogólnokształcącego (nr 3 i nr 1) w Wałbrzychu. Pobierał również lekcje w Szkole Muzycznej III stopnia.

W roku 1992 wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Pierwszy rok studiów seminaryjnych odbył w Henrykowie i we Wrocławiu. Po utworzeniu Diecezji Legnickiej studia kontynuował w Legnicy. 9 czerwca 1997 roku obronił pracę magisterską pt.: „Obrzędy błogosławieństw. Studium liturgiczno – pastoralne” napisaną na seminarium z liturgiki pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Antoniego Młotka oraz przy współudziale ks. dra Leona Czaji i ks. dra Stanisława Araszczuka.

W dniu 30 maja 1998 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka. Od tej pory posługę pasterską pełnił: 1998 – 2002 — Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, 2002 – 2003 — Parafia św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, 2003 – 2004 — św. Józefa Oblubieńca NMP w Starych Bogaczowicach.

Od końca czerwca 2004 roku do 31 marca 2009 roku, pracował jako wikariusz parafialny w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. Jak sam mówi to tu, w „kraju Pana Boga” znalazł prawdziwe ukojenie i spokój po przeżyciach związanych ze śmiercią taty. W Parafii zajmował się m. in. prowadzeniem kancelarii parafialnej, Parafialnym Zespołem Caritas oraz przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Ks. Waldemar pracował również jako katecheta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, gdzie odbył staż na nauczyciela dyplomowanego. Jego pasją jest liturgia, dlatego od października 2005 roku podjął studia doktoranckie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w zakresie liturgiki. Tematem jego rozprawy doktorskiej pisanej pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Helmuta Sobeczki ma być kult maryjny na ziemi kłodzkiej po drugiej wojnie światowej. Prywatnie Ks. Waldek lubi podróże, zwiedzanie ciekawych miejsc, historię, dobrą literaturę i film oraz jako hobby zajmuje się akwarystyką, hoduje również papużkę i psa.

W dniu 1 kwietnia 2009 roku, Dekretem Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca został mianowany proboszczem Parafii p. w. Wniebowzięcia NMP w Różance.

Publikacje:

1. „I Kongres Eucharystyczny Diecezji Świdnickiej. Liturgia stacji kongresowej”. Kłodzko 18. 09. 2005.
  2. „Elementy antropologii w pierwszej encyklice Benedykta XVI Deus caritas est”. Świdnickie Wiadomości Kościelne, rok III, nr 1 (9). Świdnica 2006.

Witaj !
Kliknij aby się zalogowaćZaloguj się

dodaj
usuń